Gyvenimas: tik dabar ir čia

Gyvenimas šia diena – išsireiškimas, verčiantis „pasišiaušti“ daugelį, o ypač senosios kartos atstovų. Neva gyvenant mėgaujantis šios dienos malonumais, visiškai negalvojama, kas bus ateityje. Ateitis? Visi žinome, tačiau nedrįstame garsiai sau ištarti, jog mūsų gyvenimas gali kardinaliai apsiversti aukštyn kojomis ir rytdiena tiesiog…nebeateis. Psichologai, motyvacinių seminarų lektoriai ar tiesiog žmonės, įsisąmoninę šią tiesą, ragina pradėti pilnavertį gyvenimą čia ir dabar. Ir tai anaiptol nereiškia lengvabūdiškumą ar bėgimą nuo  atsakomybės. Priešingai: tu savo ateitį imi kurti čia ir dabar.

Ateitimi gyvena…bailiai?

Sakoma, jog kiekvienas žmogus turi turėti gyvenimo tikslą, motyvuojantį judėti pirmyn. Tai – tarsi kelrodė žvaigždė, padedanti nugalėti kelyje pasitaikančias kliūtis, skatinanti dėti pastangas, tinkamai susigrupuoti prioritetus ir panašiai. Tai – nenuginčijama tiesa, tačiau kyla pavojus įkliūti į pinkles, kai ateitis imama hiperbolizuoti, o dabartis tampa įrankiu kelyje į įsivaizduojamą svajonę: mažyčiai gyvenimo malonumai ignoruojami, nekreipiama dėmesio į save bei aplinkinius. Į šį procesą įsilieja darboholikai, susikoncentravę į savo užduotis bei algalapio dydį. Moterys, įsivaizduojančios esančios idealiomis motinomis bei žmonomis, ignoruojančios savo poreikius vardan vaikų gerovės ar gyvenančios su smurtaujančiais, geriančiais vyrais. Žmonės, studijuojantys tai, ką pasakė tėvai, dirbantys nemylimą darbą, saugantys santykius, akivaizdžiai neturinčius perspektyvos – neva netrukus įvyks stebuklas ir kažkokiu būdu viskas atsistos į savo vietas…

Gyventi mąstant, jog rytoj bus geriau, yra labai patogu. Esamos problemos ignoruojamos – neva kaupiamos jėgos ateities kliūčių įveikimui. Išvengiama atsakomybės už nesusidorojimą su dabartiniais sunkumais bei nusivylimais. Kažką darant, galima įdėti tik dalį pastangų bei gebėjimų – juk reikia kaupti jėgais ateičiai! Ateitimi gyvenantys žmonės nėra atviri nei sau, nei aplinkiniams, o vykstantys nesklandumai pateisinami nuostata, jog nesėkmės tėra puiki repeticiją stulbinančiai ateičiai.

Ateities kūrimas prasideda nuo šiandien

Skaitydami atpažinote save? Imkitės gyvenimo permainų čia ir dabar! Jei, praėjus daugeliui metų, vis dar būsite neįgyvendinę grandiozinio gyvenimo plano, bent jau nesigailėsite dėl prarastų progų.

Gaukite Algirdo Karaliaus video "Kaip viską suspėti"

Gaukite Algirdo Karaliaus video "Kaip viską suspėti"

x
Visos teisės saugomos © "Drugelio efektas" Vilnius