Ką slepia „Drugelio efekto“ metafora?

Diskusijose, susijusiose su asmenybės pokyčiais, neretai vartojama "drugelio efekto" sąvoka. Vieni šį žodį praleidžia, o kiti susidomėję laukia išsamaus paaiškinimo, kuo remiantis tapatinami iš pažiūros tokie skirtingi gamtos kūriniai kaip žmogus ir drugelis.

Daugiau

Permainų baimė gali būti išgydoma – tereikia imtis veiksmų

Kėlimasis tą pačią valandą. Puodelis kavos su šaukšteliu cukraus. Kas rytą laiptinėje sutinkamas kaimynas, skubantis į darbą. Tas pats maršrutas. Ir taip kasdien, savaitė po savaitės, metai iš metų. Rutina: baugina ir verčia imtis permainų ar suteikia savotišką saugumo jausmą, kai viskas žinoma ir saugu?

Daugiau

Gyvenimas: tik dabar ir čia

Gyvenimas šia diena - išsireiškimas, verčiantis "pasišiaušti" daugelį, o ypač senosios kartos atstovų. Neva gyvenant mėgaujantis šios dienos malonumais, visiškai negalvojama, kas bus ateityje. Ateitis? Visi žinome, tačiau nedrįstame garsiai sau ištarti, jog mūsų gyvenimas gali kardinaliai apsiversti aukštyn kojomis ir rytdiena tiesiog...nebeateis. Psichologai, motyvacinių seminarų lektoriai ar tiesiog žmonės, įsisąmoninę šią tiesą, ragina pradėti pilnavertį gyvenimą čia ir dabar. Ir tai anaiptol nereiškia lengvabūdiškumą ar bėgimą nuo atsakomybės. Priešingai: tu savo ateitį imi kurti čia ir dabar.

Daugiau

50-metis: metas nuobodžiam, sava vaga plaukiančiam gyvenimui?

Nestebinantys, tačiau susimąstyti verčiantys apklausos rezultatai: net 75 proc. pagyvenusių žmonių, prisimindami savo jaunystę, gailisi ne dėl to, jog priėmė vieną ar kitą blogą sprendimą, tačiau dėl...neišnaudotų galimybių. Argi gali būti geresnis paskatinimas atsisakyti dvejonių dėl pokyčių įnešimo į ramų, tačiau asmeniškai nebepriimtiną gyvenimą?

Daugiau

Kardinalių pokyčių metas darbo srityje

Vos tik išaušus pirmadienio rytui, svajoji apie penktadienio vakarą? Darbe praleistos 8 valandos atrodo tarsi amžinybė? Žadintuvo skambesys varo į neviltį? Kasdienybė, pažįstama dažnam dirbančiajam, tačiau kai kuriems šis procesas yra gerokai ryškiau išreikštas: protas ir kūnas tarsi visa esybe šaukia, jog dabartinis darbas varo į neviltį. Sėdėti sukandus dantis ir laukti, kol aplinkybės savaime pasikeis į gerą ar ryžtingai viską mesti ir leistis į naujo darbo paieškas?

Daugiau

Gaukite Algirdo Karaliaus video "Kaip viską suspėti"

x
Visos teisės saugomos © "Drugelio efektas" Vilnius